מידוף מעץ

מידוף מעץ

מידוף מעץ- כיצד בוחרים

כאשר מדובר על מדפים למחסן, ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מדפים מסוגים שונים. בעוד שעבור מפעלים תעשייתיים, חברות גדולות ובתי עסק גדולים, לרוב ידרשו מדפי מתכת אשר ידועים גם כמדפים לאחסנה כבדה, בשל הצורך לאחסן עליהם ציוד כבד, הרי שכאשר מדובר במדפים הרלוונטיים עבור מידוף קל או מידוף בינוני, יתכן מאוד שהבחירה הטובה ביותר היא דווקא מידוף מעץ.

עץ הוא חומר גלם מהפופולריים ביותר שיש. הבחירה להשתמש בו למגוון רחב מאוד של מטרות טבעית: לעץ יש אנרגיות מבורכות רבות ובהן חוסן ורוך, צמיחה ויציבות, חיבור לסביבה וכמובן אסתטיקה כובשת, ובנוסף יש לו גם יתרונות רבים מבחינה פונקציונלית. גם לצורך פתרונות מידוף לבית ולעסק כדאי להשתמש בעץ, וכאן בעמוד תמצאו מידע מפורט שיעזור לכם להפיק מקסימום תועלת מהמדפים.

איך לבחור מדפי עץ ?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר כאשר מעוניינים במדפי עץ לבית או לעסק הוא העומס אשר יוטל על מדפי העץ. אם לדוגמא אתם מתכננים שהמדף יהיה רלוונטי עבור הנחת פרטי נוי עליו אשר משקלים קל, הרי שניתן לבחור מדף לא מאוד חזק. אולם, אם המטרה של המדף היא שיונחו עליו ספרים, חשוב לבחור במדפים אשר יכולים להכיל עליהם עומס משמעותי יותר.

מידוף מעץ חסון מטבעו הם המדפים הרלוונטיים עבור חפצים אשר המשקל שלהם משמעותי. כאשר מדובר על מדפי עץ אשר רלוונטיים כמידוף לעסקים כגון: חנות אשר מעוניינים להציע בה את הסחורה באופן מרשים, הרי שחשוב לבחור במקרה שכזה מדפים העשויים מעץ מלא. כמו כן, רצוי שהעץ המלא יתאפיין בסיבים צפופים ברמת עמידות מרבית.

סוגי מדפי עץ

אחת ההחלטות שתדרשו לקבל במידה והחלטתם ללכת על מידוף מעץ היא סוג מדפי העץ. תוכלו כיום לבחור מדפים מרחפים אשר נקראים גם מדפים צפים או, לבחור במדפים רגילים אשר דורשים תמיכה. באופן טבעי, מדפים מרחפים הם מדפים המעניקים מראה נקי ואסתטי בכל מקום שבו הם מותקנים, אולם, מדפים אלו אינם מתאימים לכל צורך. מדפים צפים רלוונטיים בעיקר עבור הנחת פריטים קלים עליהם ולא לצורך הנחת פריטים כבדים עליהם.

על מנת שמדף עץ יעמוד בעומסי משקל הוא צריך תמיכה מתאימה. בחירה נוספת שיכולה לגרום למדף עץ להיות דקורטיבי יותר או פחות בחלל שבו הוא מותקן היא העניין של מדפים פינתיים. ישנם מדפי עץ אשר ניתן להתקין בצורת האות ר או בחצי מעגל ובכך להתאים אותו באופן מושלם לפינה שאליה רוצים למשוך את תשומת הלב. במידה והחלטתם ללכת על מדפי עץ פינתיים, חשוב מאוד להקפיד על ממדים מדויקים של המדפים הללו ועל התקנה מקצועית ואיכותית שלהם.

ממדי המדף וסוג העץ

בטרם רוכשים מדפים מעץ עבור חלל כזה או אחר, חשוב מאוד לתכנן באופן מדויק את החלל מבחינת מיקום המדפים שבו ובהתאם לכך, לבחור את ממדי המדף מבחינת האורך שלו, העובי שלו והעומק שלו.

השיקולים בבחירת ממדי מדפים חייבים להיות אסתטיים ופונקציונאליים יחדיו. מצד אחד יש צורך לבחור במדף בממדים אשר מתאימים לחלל בצורה הטובה ביותר ומצד שני, חשוב לבחור מדפים בממדים אשר יממשו לצורך מטרתם בצורה הטובה ביותר ויאפשרו להניח עליהם ולאחסן בהם את כל הפריטים הרלוונטיים לאחסנה בהם.

ככל שהמדף הנבחר יהיה ארוך יותר ועמוק יותר, כך הוא יהיה גם כבד יותר ולכן, למדף מעין זה חשוב שיהיו גם תומכים. מדפי עץ עבים לרוב דורשים תמיכה ומטבע הדברים הם נתפסים כמדפים פחות אסתטיים. אולם, שיקול האסתטיות איננו צריך לבוא על חשבון היציבות וחוזק המדף. במידה ואתם זקוקים למדף איכותי וחזק, חשוב לבחור במדף מעץ מלא ואיכותי, בגודל ובאורך הנדרש, גם אם הדבר פוגע באסתטיקה של החלל בו הוא מותקן. דבר נוסף שחשוב לשים עליו דגש בטרם בוחרים מדף מעץ הוא סוג העץ ממנו המדף עשוי. האופציות הנפוצות הן עץ אורן ועץ אלון.

מידוף מעץ הוא הרלוונטי בעיקר כאשר יש צורך במדפים למידוף קל או מידוף בינוני. בכל מקום שבו יש צורך לאחסן סחורה או פריטים במשקל נמוך או בינוני, ניתן לבחור במידוף מעץ לצורך אחסון זה, אשר מאפשרים לחלל להיות דקורטיבי ואסתטי יותר.

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

מאמרים נוספים

פתרונות אחסון

פתרונות אחסון

כאשר מדובר על פתרונות אחסון לבית כיום, פתרון האחסון הטוב ביותר הוא ללא ספק מחסן. ישנם אנשים אשר בוחרים לייעד