מידוף תעשייתי – כל מה שצריך לדעת

מידוף תעשייתי
מידוף תעשייתי

מידוף תעשייתי עם מערכת זרימה

אחד העקרונות הבולטים במחסנים או במפעלים תעשייתיים אשר בהם יש צורך להתמודד עם אחסון סחורות כבדות הוא: עקרון ה- מה שנכנס ראשון למחסן צריך לצאת ראשון מהמחסן. לכן, כאשר מדובר על צורך לאחסן פריטים סטטיים על פי עקרון זה, לא מדובר במשימה פשוטה.

אחסון פריטים סטטיים אשר דורשים יציאה מדי פעם בפעם, זהו דבר אשר ידרוש סידור תדיר של המדפים במחסן בשל המרווחים שייווצרו בין הפריטים השונים, בעת יציאה של פריטים מהמחסן. כאשר מדובר במחסן גדול, סידור תדיר מחדש של פריטים שונים היא מלאכה לא פשוטה שכן, מדובר בכמות רבה של פריטים אשר לרוב גם יהיו כבדים.

הפתרון עבור מחסנים מעין אלה הוא בחירה במדפים בעלי מנגנון זרימה. מדובר על מדפים אשר משופעים במקצת ומכילים גלילים צפופים אשר עוזרים להם להניע את החפצים המאוחסנים עליהם לעבר נקודת ההעמסה. כאשר החפץ יגיע לנקודה זו הוא יואט על ידי מנגנוני בלימה על מנת שלא ייווצר נזק. מערכת זרימה היא מערכת אשר הופכת את העבודה במחסן תעשייתי לעבודה קלה, נוחה ופשוטה יותר וכן, מדובר על מערכת אשר מונעת בזבוז משאבים.

מדפים לאחסנה הם דבר בסיסי וחשוב מאוד כמעט עבור כל בית עסק, מחסן תעשייתי או מרכז לוגיסטי. בין אם מדובר במחסן של עסק קטן, במרכז לוגיסטי של חברה כזו או אחרת או במחסן של מפעל ענק, הרי שבסופו של דבר ידוע שכל הסחורות וכל החומרים השונים אשר משתמשים בהם במהלך העבודה, חייבים להיות מונחים על ידי מדפים איכותיים למחסנים, אשר יש לבחור בקפידה.

המדפים הללו אמורים לענות על הצרכים שלהם בצורה הטובה ביותר ולספק יכולת שליפה מהירה ויכולת אחסון נוחה ואיכותית בהם. על מנת שהמדפים שיבחרו יממשו את מטרותיהם בצורה הטובה ביותר ויענו על כל הצרכים של העסק, המפעל או החברה, חשוב מאוד לבחור בצורה הטובה ביותר מערכות מידוף תעשייתי, אשר יתאימו לכלל הצרכים.

על אף שההיצע כיום בתחום מידוף תעשייתי הינו רחב ומגוון, לא כדאי לבחור את המדפים או את החברה המציעה אותם בטרם תבדקו היטב את כל מה שחשוב לבדוק.

מידוף תעשייתי – מערכת מידוף מודולארית 

בעבר, כאשר היה צורך במידוף לאחסנה כבדה, או במידוף תעשייתי, הדרך היחידה שאפשרה להקים מערכות מידוף שכאלה היא באמצעות שיטת התקנה קבועה. כלומר, המדפים היו מחוברים אל קורות תומכות בברגים והיו דבר קבוע ובלתי משתנה. הדבר היה זהה גם בתחום מדפים למחסן ולאחסנה קלה בינונית.

אולם כיום, המציאות שאנו חיים בה מפותחת מכל הבחינות ובהתאם לכך, רוב מערכות המידוף המוצעות כיום הן עבור מידוף כבד והן עבור מידוף קל או מידוף בינוני, לרוב יהיו מערכות מידוף מודולריות. מערכות מעין אלה אינן כוללות מדפים המחוברים לקורות באמצעות ברגים, אלא,  מדפים המחוברים לקורות באמצעות פטנטים שונים.

בשל אותם פטנטים, ניתן לשנות את המרחק של המדפים אלו מאלו בהתאם לצורך, להאריך או לקצר את מערכת המדפים ועוד. אין ספק שכאשר מדובר בצורך במידוף תעשייתי, מדפים מודולריים מהווים את פתרון המידוף האידאלי עבור צורך זה.

מערכת דרייב אין – במה מדובר

פתרון נוסף לתחום מידוף תעשייתי הוא מערכת דרייב אין. מדובר בפתרון הרלוונטי בעיקר עבור מחסנים אשר אינם זקוקים לכך שהמוצר אשר נכנס ראשון למחסן גם יצא ראשון ממנו. מערכת מידוף מעין זהו היא מערכת אשר מאפשרת למלגזות לעבור בין קורות המדפים ולשנע את הסחורות אשר נכנסות ראשונות למחסן, לעומק המחסן ועד לגובה של 12 מטרים. העבודה באמצעות מערכת זו הינה עבודה יעילה והאחסון במערכת מידוף זה הוא אחסון נוח מאוד כאשר מדובר בצורך באחסון תעשייתי.

חשוב מאוד לדעת שכאשר מדובר על מידוף תעשייתי, הרי שמעבר לבחירת המערכת המתאימה והטובה ביותר בהתאם לצרכים, חשוב מאוד לשים דגש על החומר ממנו מיוצרים המדפים. מדפי מתכת מהווים את המדפים הטובים ביותר כמדפים תעשייתיים שכן, המתכת היא בעלת יכולת נשיאה של משקל רב וכן, היא ידועה בחוזק שלה ועמידות רבת השנים.

חשוב מאוד לבחור מראש בחברה שבכוחה לייעץ לכם ולהתאים את המדפים האידאליים עבור הצרכים שלכם הן מבחינת החומר שמהם הם עשויים, הן מבחינת סוג מערכת המידוף הרלוונטית לכם והן מבחינת ההתאמה לתקציב שלכם.

אז מה היה לנו עד כה?
שתף את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
מאמרים נוספים:
מדפי אחסון למחסן

מדפי אחסון למחסן

מדפי אחסון למחסן – כיצד לבחור נכון מדפים העונים על הצורכים שלנו? כאשר מחליטים כיצד לבחור מדפי אחסון למחסן, יש

מערכת מדפים מודולרית

מערכת מדפים מודולרית

מערכת מדפים מודולרית למחסן – הפתרון האולטימטיבי לחללים צפופים כיום, כל מחסן צריך לייעל את הפרודוקטיביות שלו ולהשתמש במיומנות באזור