מדפי מתכת, עץ או פלסטיק – במה כדאי לבחור

מדפי מתכת

כל מחסן אשר בעליו מעוניינים שיהיה מסודר ונגיש בכל הנוגע לאחסון הציוד או הסחורה שבו, חייב להציע פתרונות אחסון איכותיים. לא משנה אם מדובר במחסן של חנות, מחסן הרלוונטי לאחסון ציוד ביתי, מחסן תעשייתי או כל מחסן מסוג אחר, פתרונות האחסון הטובים ביותר עבורו הם כמובן: מדפי מתכת. מדפי מתכת מהווים כיום מדפים חזקים, איכותיים ועמידים, אשר ניתן לשלב בכל מחסן בהתאם לגודלו, בהתאם לצרכי האחסון הספציפיים ובהתאם לכל פרמטר אחר העומד על הפרק. כמובן שחשוב לדעת שמלבד מדפי מתכת המוצעים כיום עבור כל דורש, ניתן למצוא מדפים העשויים מחומרי גלם אחרים.

אם אינכם זקוקים למדפים איכותיים, חזקים ועמידים מאוד ואתם יותר נוטים לשים דגש על הפן הדקורטיבי של המדפים כגון: אם אתם מחפשים מדפי נוי לחזית של חנות כלשהי, הרי שתוכלו לבחור מדפים מסוג אחר, אך ככלל, כדאי מאוד לכל אדם המעוניין במדפי איכות להתרשם ממדפי המתכת המוצעים כיום.

כאשר מדברים על סוגי מדפים למחסן כיום, הרי שאחד הפרמטרים המשפיעים על סוג המדף, אופיו ומהותו הוא חומר הגלם שממנו המדף עשוי. ניתן למצוא כיום מדפים אשר עשויים מחומרי הגלם הבאים:

מדפי מתכת

מדפי מתכת מהווים מדפים חזקים ואיכותיים. ככל שהמתכת הפכה לזמינה יותר, כך היא הפכה לחומר מבוקש יותר. מדפי מתכת תופסים מקום של כבוד בשלל התחומים הקשורים אל העיצוב ואל האדריכלות. גם בתחום המדפים ניתן למצוא מגוון רחב של מדפי מתכת. מעבר לעובדה שהמדפים הללו משדרים יוקרה, הרי שהם עמידים מפני מים ובשל כך אינם מפתחים קורוזיה שעלולה להרוס אותם וכן, משמשים למען מטרתם זמן רב מבלי להיפגם או להינזק.

מדפי מתכת

מדפי עץ

עץ מהווה את אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בתחום הבנייה. את העץ ניתן לרהוט בלט מעט מהרהיטים הביתיים. לכן, כאשר יש צורך במדפים לפנים הבית או למחסן הביתי, רבים יעדיפו לבחור דווקא מידוף מעץ. לעץ יש יתרונות רבים כחומר גלם הן מבחינה אסטתית והן מבחינה פונקציונאלית. מכיוון שכיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי עץ המשמשים לצורך עיצוב ריהוט ומדפים, הרי שכל אדם יכול לבחור מדפי עץ בדיוק בסגנון העיצוב המתאים והמדויק לו. מדפי העץ יכולים להתאים לכל חלל עיצובי.

מדפי עץ

מדפי פלסטיק

הפלסטיק מהווה חומר אהוב מאוד כחומר גלם לייצור. לפלסטיק יש יתרונות רבים בתחום העיצוב מעצם היותו חומר קשיח ואלסטי. לכן, כאשר מדובר במדפי פלסטיק, מדובר במדפים אשר יכולים להשתלב בקלות בכל חלל. מדפי הפלסטיק הם קלים לתחזוקה וניתן לסמוך עליהם שיישארו פונקציונליים לאורך זמן.

מדפים הם דבר נפוץ מאוד, אשר מהווה חלק אינטגרלי מחללים רבים. המדפים מהווים אמצעי אחסון יעילים ואיכותיים וניתן למצוא אותם כמעט בכל מקום כיום. ניתן למצוא כיום מידוף לאחסנה כבדה ולעומתם מידוף קל או בינוני. את המדפים ניתן למצוא במחסנים תעשייתיים, בתצוגה של חנויות, בבתי עסק וכמובן במחסנים פרטיים.

בטרם בוחרים מדפים, חשוב מאוד לבחון את הצרכים השונים שבגינם אתם זקוקים למדפים ולבחור את המדפים בדיוק בהתאם לצרכים הללו. בחירת מדפים אשר איננה מותאמת לצרכים, לא תאפשר למדפים שתבחרו לממש את המטרה שלהם בצורה הטובה ביותר.

מדפי פלסטיק

כיצד בוחרים את המדפים הנכונים?

כאמור, לכל אחד מחומרי הגלם יש את היתרונות שלו, אך בד בבד, לכל אחד מחומרי הגלם יש גם חסרונות, אשר חשוב להכיר אותם על מנת לקבל החלטה נכונה בכל הנוגע למדפים. מבחינת עיצוב ואסתטיות אין ספק שמדפי העץ הם המדפים המובילים ביותר בתחום זה.

על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט מדפי פלסטיק ומתכת אשר מעוצבים במגוון עיצובים שונים, הרי שהמתכת תשדר קרירות בפן העיצובי והפלסטיק יהיה בעל מראה מצועצע. העץ אוצר בו ביתיות וחמימות ולכן, מדפי עץ מהווים את המדפים הטובים ביותר למי שמחפש אסתטיות ועיצוב.

בתחום התחזוקה, הפלסטיק מהווה את אחד החומרים הטובים ביותר שכן, קל מאוד לנקות אותו באמצעות חומרי ניקוי ביתיים. הפשטות של הפלסטיק מאפשר את החלפתו בעת הצורך. כאשר מדובר במתכת ועץ מורכב יותר להחליף אותם וכמובן לנקות אותם. מבחינת סחיבת משקל, חשוב לדעת שכל מדף אשר מתוכנן ומחובר בצורה טובה ויציבה אל הקיר, יצליח לשאת משקל רב בצורה טובה לרוב ללא קשר לחומר הגלם ממנו הוא עשוי.

יחד עם זאת, מדפי מתכת מהווים את המדפים אשר יכולים לסחוב משקל רב יותר מכל מדף מחומר גלם אחר. המתכת היא חומר קשיח, חזק ועמיד אך בד בבד היא גם בעלת תכונות אלסטיות. באופן שכזה, מדפי מתכת יכולים לסחוב עליהם משקל רב ומשמעותי.

לאחר שכלל ההבדלים בין חומרי הגלם נסקרו, הרי שכל אדם יכול לבחור את המדפים המתאימים לו ביותר לאחר שהוא סוקר היטב את החלל העיצובי שבו הוא מעוניין לשבץ את המדפים שלו ואת הצורך שלו שהמדפים ישתלבו ויתמזגו עם האלמנטים השונים המצויים במרחב.

כמו כן, כל אדם חייב לבחון את הפונקציונאליות אשר הוא דורש מהמדפים שלו בהתאם לאביזרים שעל המדפים להכיל ועל התדירות שהמדפים ידרשו ניקיון. בנוסף לכך, יש לכלול את התקציב  העומד על הפרק לצורך רכישת המדפים. בהתאם לכלל הפרמטרים הללו, ניתן לבחור את המדפים המתאימים והטובים ביותר.

אם החלטתם ללכת על מדפי מתכת, חשוב מאוד שלא תרכשו אותם בכל מקום באשר הוא. על אף שניתן למצוא כיום מגוון חברות המציעות מדפים למחסנים בכלל ומדפי מתכת בפרט, חשוב מאוד לבחור בחברה הטובה ביותר בתחום מידוף מתכת לכל צורך או מטרה. על כן, בטרם תרכשו את המדפים הרלוונטיים לכם, כדאי שתערכו בירור קצר אודות החברה הטובה ביותר בתחום זה ובחרו בה.

שתף את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
מאמרים נוספים:
מדפים למשטחים

מדפים למשטחים

מדפים למשטחים – סקירת שוק מרבית המפעלים התעשייתיים והמחסנים הגדולים מעמיסים את הסחורה שלהם על גבי משטחים. לרוב מדובר כמובן

מדפי קומפקטוס

מדפי קומפקטוס

מדפי קומפקטוס – סקירת שוק מידוף מהווה את פתרון האחסון הטוב ביותר הן עבור צרכי אחסון ביתיים, הן עבור צרכי