מה זה מדפים תעשייתיים?

מדפים תעשייתיים
מדפים תעשייתיים

מדפים תעשייתיים

כאשר מדובר על פתרונות אחסון עבור מחסנים, אין ספר שמדפים מהווים את פתרונות האחסון הטובים ביותר. אולם, חשוב לזכור שלא כל מדף מתאים כפתרון אחסון לכל מחסן. מדפים למחסן ביתי אינם יתאימו כמדפים תעשייתיים ועוד. על כן, בטרם בוחרים מדפים, חשוב מאוד לבחון הן את צרכי האחסון העומדים על הפרק והן את חלל האחסון ובהתאם לכך, לבחור את המדפים האידאליים מכל הבחינות.

כאשר מדובר על מדפים תעשייתיים, מדובר לרוב על מדפים שחייבים להיות עמידים, חזקים, יציבים, איכותיים וכמובן, תואמים לצרכי כל חלל אחסון תעשייתי ברמה המדויקת ביותר, על מנת שהם יענו על המטרות שלהם, הצרכים שלהם והייעוד שלהם. לכן, בין אם מדובר במדפים עבור מחסן תעשייתי ובין אם מדובר על מידוף למטבח תעשייתי, כדאי לבחון את המידוף הרלוונטי המוצע בקרב החברות הטובות ביותר המשווקות מדפים מעין אלה וכן, כדאי מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר מכירים את תחום המידוף התעשייתי ויכולים להעניק לכם המלצות אודות המידוף המתאים לכם.

מדפים תעשייתיים- כיצד בוחרים?

אחד מהעקרונות שאמורים להנחות בתהליך רכישת מדפים תעשייתיים ראשית כל הוא הצורך באחסון סחורות כבדות. לרוב כאשר מדובר על סחורות תעשייתיות, הן יהיו בכובד משמעותי ועל כן, מדפים תעשייתיים צריכים להיבחר בהתאם לכובד הסחורה התעשייתית. מעבר לכך, ידוע שאחסון סחורה תעשייתית כבדה הוא על פי העיקרון של מה שנכנס ראשון למחסן צריך לצאת ראשון מהמחסן ולכן, לא מדובר על אחסון הדורש סדר מיוחד.

כאשר מדובר על מחסן גדול שבו יש צורך להוציא סחורות באופן תדיר, הרי שסידור המחסן כל פעם מחדש הוא למעשה דבר מורכב מאוד וכאשר מדובר על סחורה כבדה הרי שלא קל לסדר בכל פעם מחדש את הסחורה על המדפים. במקרה שכזה, כדאי לבחור מדפים למחסן תעשייתי בעלי מנגנון זרימה. מדובר בעצם על מדפים משופעים המכילים גלילים צפופים שבאמצעותם ניתן להניע את הציוד המאוחסן על המדפים בעת הצורך. מדפים אלו כוללים גם מנגנוני בלימה על מנת שלא ייווצר נזק כלשהו לציוד. מערכת זאת מונעת בזבוז משאבים ובעיקר משמשת לצורך אחסון קל ונוח של ציוד תעשייתי כבד במחסנים תעשייתיים.

במה שונים מדפים לעסקים ממדפים תעשייתיים?

כאשר מדובר על מדפים תעשייתיים כאמור, לרוב מדובר על מדפים הרלוונטיים עבור ציוד כבד, אשר חייבים להיות מותאמים לאופי האחסון המדובר. מדפים לאחסנה הם דבר בסיסי חשוב הן עבור צרכים תעשייתיים והן עבור כל בית עסק ועל כן, לא מעט תוהים מהו ההבדל בעצם בין מדף תעשייתי לבין מדפים לעסק אחר. התשובה לכך היא: בעוד מדפים לתעשייה חייבים להיות בעלי יכולות נשיאת ציוד כבד, מדפים לעסקים לא תמיד חייבים להיות מדפים הרלוונטיים לציוד כבד, אלא לעיתים ניתן להסתפק במדפים הרלוונטיים לאחסון קל עד בינוני והכל בהתאם לסוג הסחורה שיש לאחסן בעסק.

כמו כן, חומרי הגלם מהם עשויים המדפים, אופי המדפים, גודל המדפים ועוד, ישתנו בהתאם לחלל האחסון וצרכי האחסון. מכיוון שבמרבית העסקים אין צרכי אחסון זהים לצרכי אחסון תעשייתיים, הרי שמערכת המידוף הנבחרת עבור עסקים לא תהיה דומה לרוב למערכת המידוף שתבחר עבור תעשייה.

מידוף תעשייתי מודולרי

מדפים תעשייתיים אינם יכולים להיות מדפים קבועים, שאין שום אפשרות להזיז אותם. מכיוון שכאמור מדובר על סחורה כבדה, הדרך היחידה לאחסן אותה בצורה נוחה היא להקים מערכות מידוף מודולריות במקום. מדובר על מערכות מידוף אשר אינן כוללות מדפים המחוברים לקורות באמצעות ברגים אלא, הן כוללות מדפים המחוברים אל הקורות באמצעות פטנטים שונים המאפשרים שינוי במערכת המידוף בהתאם לצורך.

כך לדוגמא במערכת מידוף מודולרית ניתן להוסיף מדפים בעת הצורך, לשנות את המיקום של המדפים, להסיר מדפים ועוד. מערכת מידוף מודולרית ללא ספק מהווה כיום את פתרון האחסון האידאלי עבור צרכי אחסון תעשייתיים וחשוב מאוד להתאים אותה בהתאם לכל חלל אחסון תעשייתי ובהתאם לכל פרמטר העומד על הפרק.

רכישת מדפים תעשייתיים רק מהטובים ביותר בתחום

חשוב לזכור שכאמור, כאשר מדובר על מדפים תעשייתיים, הרי שמעבר לבחירת המידוף המתאים ביותר לצרכים שלכם, יש צורך לשים דגש על חומר הגלם ממנו עשויים המדפים. מכיוון שמתכת מהווה חומר גלם מספיק איכותי, חזק ויציב כיום לצורך אחסון כבד, אין ספק שמדפים תעשייתיים צריכים להיות עשויים מחומר זה.

דבר נוסף שכמובן יש לשים עליו דגש הוא החברה ממנה תבחרו לרכוש את המדפים. בכדי להיות בטוחים שהמדפים יהיו הדבר הטוב ביותר עבורכם, יש לבחור בחברה בעלת המלצות ומוניטין בכל הנוגע לתחום המידוף לתעשייה ולתחום המידוף בכלל.

אז מה היה לנו עד כה?
שתף את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
מאמרים נוספים:
מדפים למשקל כבד

מדפים למשקל כבד

מדפים למשקל כבד – קריטריונים לבחירת המדפים המתאימים עבורכם? כאשר אתם בוחרים את אופציית המדפים הטובה ביותר למחסן שלכם, שימו

מדפי אחסון למחסן

מדפי אחסון למחסן

מדפי אחסון למחסן – כיצד לבחור נכון מדפים העונים על הצורכים שלנו? כאשר מחליטים כיצד לבחור מדפי אחסון למחסן, יש