איך לבחור ארונות ממתכת?

ארונות ממתכת

ארונות ממתכת – לאלו שימושים הם מתאימים?

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא איך לבחור מידוף? כאשר מעוניינים לבחור ארונות ממתכת הוא לאיזו פונקציה אתם מייעדים אותם. ישנם סוגים שונים של ארונות מסוג זה ועליכם לבחור אותם נכונה לשם התאמה מוצלחת :

  • למקומות ציבוריים – ארונות ציבוריים משמשים בעיקר לצרכי איחסון ושליפה מהירים כגון בחדרי כושר, מלתחות, מפעלי תעשייה (למשל, בקו ייצור), מוסדות לימוד ועוד. ארונות אלו יהיו מאופיינים ע"פ רוב בנפח קטן ויגיעו במעין "כוורות".
  • למקומות עבודה – כאשר מעוניינים לרכוש ארונות ממתכת עבור עובדים שמשתמשים בהם בדרך קבע, מתאים יותר לרכוש ארונות מלבניים גבוהים בעלי חלוקה פנימית, כך שכל עובד יוכל להשאיר בהם חפצים ולהשתמש בהם לאחסון חומרי עבודה.
  • מדפים למחסן ביתי – מיועדים בעיקר עבור אחסון של מסמכים שברצונכם לנעול באופן מאובטח, מבלי להשתמש בכספת. ארונות אלו מגיעים בשלל גדלים וממדים לפי הצורך.

חשוב מאוד להתקשר עם חברה שמציעה התאמה אישית מלאה בהתאמת סוג הארון לפי מידות האורך, הרוחב והעומק, מספר התאים ואפשרות המודולציה הפנימית בסידור וקביעת מיקומם של המדפים.

במקומות עבודה ומרחבים ציבוריים רבים נפוץ לראות את ארונות ממתכת שנועדו לאחסן חפצים בצורה מאובטחת ונוחה לשליפה. ארונות אלו מאופיינים בעמידות רבה לאורך זמן ומגיעים עם שלל אפשרויות נעילה ולכן עדיפים בהרבה מארונות העשויים מחומרים אחרים. בשורות הקרובות נלמד לאלו פרטים יש לשים לב כאשר מעוניינים לרכוש ארונות ממתכת וכיצד ניתן להתאימם לצרכים השונים באופן המושלם ביותר.

פתחי אוורור

המתכת שמשמשת להכנת ארונות הינה עשויה מפח וככזו היא נוטה לצבור חום בימות הקיץ. במידה ומדובר בארון שעתיד לעמוד בסביבה שאינה ממוזגת בקיץ, חשוב מאוד שהוא יכלול פתחי אוורור בחלקון העליון והתחתון, על מנת שאוויר חם יוכל לצאת החוצה ואוויר נקי ייכנס פנימה מהחלק התחתון. יש לקחת בחשבון כי ארונות ממתכת שאינם כוללים פתחי אוורור הינם מלכודת לחות שעשויה לפגוע בפריטים המאוחסנים בהם לאורך זמן.

עיצוב הארונות

ארונות ממתכת אינם חייבים להיות אפורים ומשעממים, כפי שמצפים מהם. למעשה, בשל מאפייני המתכת עצמה אשר מכילה ברזל בריכוז גבוה ועל כן רגישה מאוד להתפתחות חלודה, נהוג לצבוע את החומר בחלקו החיצוני והפנימי על מנת למנוע את חימצון הברזל. מדובר בצבעים מיוחדים על בסיס פוליאסטר שעמידים לכל תנאי לחות, והם כוללים גוונים שונים לבחירה כגון חום, אפור, לבן ואפילו אדום וצבעים נוספים.

שיקולים נוספים בבחירת ארונות מתכת

שמחליטים לקחת ארון ממתכת יש לבדוק האם צריך מדפים למחסן בנוסף כמו כן העדיפו תמיד לרכוש ארונות ממתכת שכוללים רגלי הגבהה בעלי תחתית מגומי על מנת להגן על החלק התחתון של הארון מפני רטיבות. בנוסף שימו לב כי ניתן למצוא ארונות שכוללים מנגנוני סגירה ופתיחה שונים כגון המנגנון הצירי הקלאסי, ארונות עם דלתות הזזה ואפילו ארונות פתוחים ללא דלתות. ניתן אף להחליף את דלתות המתכת בזכוכית דקורטיבית. שימו לב גם לאפשרויות הנעילה, האם מדובר במפתחות או מנגנון פשוט יותר, בהתאם להעדפותיכם ולסוג החפצים שברצונכם לאחסן בכל ארון ספציפי.

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

מאמרים נוספים

מדפים לספרים

מדפים לספרים

מדפים לספרים – כיצד בוחרים? כאשר מדובר על מדפים למחסן ביתי בכלל ומדפים לספרים בפרט, יש צורך לבחור אותם בצורה

מגירות אחסון

מגירות אחסון

החלטתם לרכוש מגירות אחסון? כל בית פרטי אשר יש בו מחסן, זקוק לפתרונות אחסון למחסן עצמו. על אף שהמחסן מהווה

סגירת תפריט

אם כבר בבית..
זמן טוב לסדר את המחסן

עד 20% הנחה

להזמנות טלפוניות באיסוף עצמי
התשלום בכ.א.

* המבצע לדגם קורי

** ט.ל.ח