מידוף למחסנים בעסקים

מידוף למחסנים
מידוף למחסנים

מידוף למחסנים בעסקים – מדוע זה חשוב

כמעט לכל עסק יש מחסן כיום. המחסן הוא בעל תפקיד חשוב מאוד עבור לא מעט עסקים, בייחוד כאשר מדובר על עסקים אשר עוסקים במכירת סחורה, קבלת סחורה ועוד. חשוב מאוד לדעת שעל אף שהמחסן בעסק לכאורה נראה דבר שולי, הרי שלא פעם כל ההתנהלות של העסק תהיה בהתאם להתנהלות של המחסן.

כלומר: מחסן אשר לא מספיק מסודר, יצביע על עסק אשר לא מתנהל בצורה מספיק מסודרת, תקינה ואיכותית. לעומת זאת, מחסן עסקי מסודר, אשר מתנהל בצורה תקינה וטובה, יצביע על עסק אשר יודע להתנהל בצורה הטובה ביותר בכל המישורים. בכדי שמחסן עסקי יתנהל בצורה הטובה ביותר, אין ספק שחשוב לשלב בו מדפים.

כיצד תתאימו מידוף למחסנים עסקיים

כיום קיימים מגוון רחב של סוגי מדפים. ניתן למצוא מדפים העשויים מחומרים שונים כגון: מדפי מתכת, מדפי פלסטיק, מידוף מעץ ועוד. ישנם מדפים אשר רלוונטיים לסוגים שונים של אחסון כגון: מידוף קל, מידוף בינוני, מדפים לאחסנה כבדה ועוד. ניתן לחלק את מגוון סוגי המדפים המוצעים כיום הן למגזר העסקי, הן למגזר הפרטי והן למגזר התעשייתי, על פי קטגוריות שונות.

בשל ההיצע הרב בתחום מידוף למחסנים עסקים, חשוב מאוד שכל בעל עסק יבחן את כל הפרמטרים העומדים על הפרק בקשר למידוף המחסן שלו, בטרם הוא בוחר את המדפים הרלוונטיים עבור המחסן. על אילו פרמטרים חשוב לשים דגש?

  1. הדבר הראשון שיש לשים עליו דגש בטרם בוחרים מדפים למחסן העסק הוא סוג המלאי וסוג המוצרים שעתידים להיות מאוחסנים על המדפים שיבחרו במחסן. בהתאם לסוג הסחורות, משקל הסחורות, תדירות ההנפקה של הסחורות, טווח הזמן שבו הסחורות עתידות להיות מאוחסנות על המדפים ועוד, ניתן לקבל הכוונה ראשית לגבי סוג המדפים הנחוצים למחסן
  2. בשלב השני יש לבחון את משקל הסחורה. משקל הסחורה מהווה פרמטר חשוב מאוד כאשר מדובר בבחירת מידוף למחסנים שכן, אם מדובר על מידוף כבד, הרי שלא ניתן לבחור עבורה אחסונה מדפים לאחסנה קלה עד בינונית. כמו כן, למשקל הסחורה יש השפעה על החומר ממנו עשוי המדף. כלומר, גם אם מדף העשוי מחומר כלשהו יצליח לשאת עליו סחורה כבדה לאורך פרק זמן קצר, הרי שלטווח הרחוק יתכן שהוא יקרוס.
  3. הפרמטר השלישי שיש לתת עליו את הדעת הוא הגודל של המוצרים. סביבת האחסון צריכה להיות טובה ומתאימה לחלל ולגודל המוצרים ולכן, גם אם לא יודעים מהו הגודל המדויק של המוצרים, חשוב לשער זאת כמה שיותר בקירוב.
  4. דבר חשוב מאוד שיש לעשות בטרם בוחרים את המדפים, הוא לבחון את החלל של המחסן, על מנת לבחור את המדפים שיסייעו להשיג את המקסימום מבחינת מיצוי השטח של המחסן. מכיוון שכיום קיימות מגוון אופציות של מידוף למחסנים, הרי שבאמצעות בחירת האופציה הנכונה והמתאימה ביותר לחלל המחסן העסקי, ניתן למקסם את שטח האחסון שבמחסן באופן האידאלי.
  5. דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא סוג המוצרים אשר רלוונטיים לאחסון במחסן. מדפים לאחסון שקים כבדים אינם דומים למדפים עבור אחסון של מוצרים קטנים יותר
  6. לתנאי האקלים של המחסן יש חשיבות רבה מאוד לבחירת סוג המדפים המתאימים למחסן. יש לבחור מדפים אשר עשויים לחומר שיהיה עמיד בתנאי האקלים של המחסן. כך לדוגמא: מחסן אשר ידוע כי קיימת בו לחות, הוא מחסן שפחות רלוונטי להציב בו מדפים מחומר שעלול לפתח קורוזיה. המטרה של בחירת מדפים התואמת לתנאי האקלים היא לאפשר למדפים להחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך זמן, לצורך אחסון במחסן
  7. בחירת מדפים מודולריים – לא מעט אנשים מתלבטים אם לבחור במדפים מודולריים או שמא כדאי להם להסתפק במידוף רגיל. על אף שמידוף מודולרי דורש השקעה כלכלית מהותית יותר ממה שדורשות מערכות מידוף רגילות, הרי שיש לו לא מעט יתרונות. כך לדוגמא: אם מדובר במחסן שבו אופי הסחורות משתנה מעת לעת, אין ספק שהבחירה במידוף מודולרי תהיה טובה ביותר עבורו שכן, מדובר במדפים שניתן לתכנן בהתאם לסוג המוצרים שמאחסנים עליהם. המדפים מתכווננים בהתאם לצורך והדבר ללא ספק בעל יתרון משמעותי.

הדבר האחרון שחשוב לזכור הוא שעל מנת שהמידוף למחסנים העסקיים שלכם אכן יהיו איכותיים ותואמים בצורה מושלמת לכלל הצרכים שלכם, חשוב מאוד שתרכשו אותם אצל הטובים ביותר בתחום פתרונות מידוף למחסנים.

אז מה היה לנו עד כה?
שתף את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
מאמרים נוספים:
מדפים למשקל כבד

מדפים למשקל כבד

מדפים למשקל כבד – קריטריונים לבחירת המדפים המתאימים עבורכם? כאשר אתם בוחרים את אופציית המדפים הטובה ביותר למחסן שלכם, שימו

מדפי אחסון למחסן

מדפי אחסון למחסן

מדפי אחסון למחסן – כיצד לבחור נכון מדפים העונים על הצורכים שלנו? כאשר מחליטים כיצד לבחור מדפי אחסון למחסן, יש